gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Asociatia de Ajutor AMURTEL România angajează asistent social part-time

Asociația de Ajutor AMURTEL România angajează asistent social part-time (4h/zi), program flexibil, pentru programul de tranziție „Vistara” din București, adresat tinerilor ce provin din centre de plasament.

Cerințe necesare pentru post:

  • Aviz de exercitare a profesiei de asistent social
  • Abilitatea de a identifica resurse în comunitate și în beneficiar
  • Capacitate crescută de adaptare
  • Atitudine empatică și orientată spre beneficar
  • Experiență în lucrul cu tineret/romi/LGBT/persoane ce trăiesc cu hiv.
  • Atitudine nondiscriminatorie
  • Bună cunoaștere a legislației românești

Responsabilități:

  • Consiliere socială
  • Acompaniere beneficari în vederea obținerii unui loc de muncă
  • Supravegherea apartamentului social
  • Exerciții de gestionare a bugetului
  • Identificarea nevoilor psiho-sociale ale tinerilor și conectarea acestora la resursele din comunitate
  • Gestionarea conflictelor dintre beneficiari
  • Întocmirea evaluarilor și a planului personal de acțiune

Pentru aplicație:

  • Trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție prin e-mail către Denise Deshaies, la adresa
    de e-mail romania@amurtel.net până la 24.07.2017.
  • Subiect e-mail: “Asistent social AMURTEL"
  • Numai aplicanţii selectaţi vor fi contactaţi în vederea participării la un interviu.

Asociația de Ajutor AMURTEL oferă servicii în domenii ca protecția copilului și educație
cu scopul principal de a crea medii propice de dezvoltare pentru copii și tineri și de a le oferi suport din punct de vedere fizic, emoțional, intelectual și spiritual. Următoarele sunt
proiectele noastre de bază, pe lângă cele ocazionale desfășurate cu ajutorul accesării de granturi:

București:

Grădinița Răsărit (întreprindere socială)

Centrul holistic Morningstar (întreprindere socială)

Centrul Vistara – apartament social

Pănătău, jud. Buzău:

Centrul de Plasament Familia AMURTEL

Centrul de Zi Izvorul Speranței

Grădina BIO AMURTEL (întreprindere socială)

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30