gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Asociaţia Serviciul de Ajutor Maltez în România angajează asistent social

Asociaţia Serviciul de Ajutor Maltez în România angajează asistent social în Piteşti, judeţul Argeş. Activitatea se desfăşoară în comunitatea romă din Păuleasca (jud Argeş).

Candidatul ideal

  • Absolvirea unei insituţii de învăţământ superior în domeniul asistenţei sociale / diplomă de licenţă
  • Are disponibilitate pentru a desfăşura activităţi în comunităţi rome
  • Deţine următoarele competenţe: profesionalism, respectarea termenilor limită și a priorităţilor în activităţi, capacitate de lucru în situaţie de presiune de timp, spirit de echipă, abilităţi de comunicare şi iniţiativă
  • Constituie un avantaj experienţa profesională sau de voluntariat în sectorul ONG în domeniul desfăşurării de activităţi în beneficiul comunităţilor de romi
  • aviz de exercitare a profesiei de asistent social conform Legii nr.466/2004 privind statutul asistentului social;

Responsabilităţi

  • Realizează evaluări şi monitorizări ale situaţiilor familiilor din comunitate
  • Asistă şi consiliază mamele tinere cu risc social şi sprijină familiile acestora
  • Prestează activităţi sociale în favoarea persoanelor vulnerabile aflate în situaţii de risc şi contribuie la reintegrarea lor socială
  • Respectă relaţiile de colaborare cu partenerii de proiect, implementează activităţile şi menţine relaţiile de comunicare cu partenerii, colaboratorii, autorităţile locale şi cu alte organizaţii acolo unde este cazul.
  • Efectuează deplasări în teren, necesare implementării activităţii din cadrul proiectului

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa: simu.anca@maltez.ro, până la data de 5 octombrie  2017.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30