gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare asistent social Fundația Hope and Homes for Children România

Fundația Hope and Homes for Children România scoate la concurs postul de asistent social pentru biroul din București. Titularul/a postului de asistent social este subordonat Managerului Departamentului de Asistență Socială (localizat în Baia Mare, județul Maramureș).

Descrierea postului

- furnizarea de servicii de asistență socială beneficiarilor din București (Sectoarele 3, 4 și 6) aflați în evidența Fundației

Cerințe

  1. Diplomă de licență de asistent social și aviz de exercitare a profesiei de asistent social din partea Colegiului Național al Asistenților Sociali.
  2. Diplomă masterat în domeniu (constituie un avantaj)
  3. Capacitate de adaptare, flexibilitate în gândire, toleranță
  4. Disponibilitatea de a face deplasări în țară și străinătate, interacțiune pozitivă și muncă în echipă;
  5. Cunoștințe privind drepturile omului și drepturile copilului;
  6. Cunoștințe de limba engleză;
  7. Carnet de conducere categoria B;
  8. Competențe în utilizarea programelor Microsoft (Word, Excel, Powerpoint).

Responsabilități

  1. Evaluarea inițială și reevaluarea periodică a copiilor și tinerilor din centrele de plasament din cadrul proiectelor de dezinstituționalizare ale Fundației;
  2. Pregătirea emoțională a copiilor și tinerilor din centrele de plasament, activitate premergătoare mutării în serviciile alternative;
  3. Monitorizarea copiilor și tinerilor din serviciile deschise de Fundație;
  4. Consilierea individuală și de grup atât a copiilor și tinerilor cât și a familiilor acestora în cadrul programelor de prevenire, reintegrare și sprijin pentru tineri;
  5. Orientarea socio-profesională a tinerilor din cadrul programelor Fundației.

Oferim:

  1. Un mediu de lucru motivant, dinamic și multicultural care oferă premisele unei dezvoltări profesionale multilaterale;
  2. 21 de zile de concediu de odihnă / an
  3. Tichete de masă

CV-urile pot fi depuse la adresa office@hopeandhomes.ro până în data de 24 iulie 2018, ora 16.00. Persoanele selectate în urma concursului de CV-uri, vor fi informate cu privire la data  desfășurării interviului.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30