gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare - Asociația The Social Incubator

Asociația The Social Incubator angajează asistent social

Tip job: Full-time

Oraș: București

Candidatul ideal

  • Absolvent al Facultății de Sociologie și Asistență Socială

  • Deține aviz de exercitare a profesiei eliberat de Colegiul Național al Asistenților Sociali

  • Are experiență de minim 5 ani în domeniul asistenței sociale

  • Experiență în inserția socio-profesională a tinerilor dezavantajați (poate fi un avantaj)

  • Cunoștințe privind legislația și standardele de lucru aplicabile în domeniul protecției copilului

  • Pro-activitate, auto-motivație, lucru în echipă și dinamism

  • Flexibilitate și adaptabilitate la diverse activități și contexte de lucru

  • Abilități bune de operare MS Office (Word, Power Point și Excel)

  • Aspiră la un nivel ridicat de acuratețe și calitate a muncii, acordând o atenție deosebită detaliilor

  • Capacitate de a răspunde mai multor solicitări în același timp

  • Abilități foarte bune de comunicare scrisă și verbal

  • Motivație puternică pentru lucrul cu tineri defavorizați (16-24 de ani)

Descrierea jobului

  • Realizarea anchetelor sociale și management-ului de caz pentru beneficiarii asociației

  • Acordarea de sprijin beneficiarilor privind dezvoltarea și menținerea relațiilor acestora cu mediul exterior

  • Dezvoltarea planului personalizat de intervenție și a măsurilor specifice privind integrarea socio-profesianală a beneficiarilor, în colaborare cu echipa multidisciplinară

  • Oferirea de propuneri privind îmbunătățirea acțiunilor asociației vizând perfecționarea reglementărilor în domeniul asistenței sociale

  • Menținerea colaborărilor cu instituțiile care activează în domeniul protecției copilului

  • Monitorizarea cazurilor

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, trimite-ne la adresa de e-mail recrutare@asociatiasocialincubator.org până la data de 10.09.2018, CV-ul tău și o scrisoare de intenție care să includă răspunsuri concise la întrebările:

  • Care sunt motivele pentru care aplici pentru această poziție?

  • De ce consideri că ești cel mai potrivit candidat?

  • Dacă ar fi să începi un proiect social mâine, care ar fi acesta și de ce? Te rugăm să ne oferi argumente pentru opțiunea aleasă.

Descrierea asociației

Asociația The Social Incubator este o organizație non-profit înființată în 2014, de către un grup de profesioniști și prieteni care au creat o platformă pentru inițiativele cu impact social semnificativ în viața persoanelor marginalizate din punct de vedere economic sau social (tineri din centre de plasament, femei în situații de risc, vârstnici).

Misiunea organizației este integrarea socio-profesională a persoanelor aflate în dificultate, prin ateliere de instruire și soluții de antreprenoriat inovative. Inițiativele organizației respectă patru principii directoare: impactul social este direct, sustenabil, scalabil la nivel național și obținut prin soluții noi, creative.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30