gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Asociatia M.A.M.E. angajeaza Asistent Social in cadrul Centrului Stelutelor

Asociatia M.A.M.E. angajeaza Asistent Social in regim full-time, in cadrul Centrului Stelutelor - centru de consiliere, suport si recuperare destinat copiilor diagnosticati cu cancer si alte boli grave, precum si copiilor care provin din medii defavorizate, situat in Sector 1, Bucuresti.

Responsabilitati:

  • evalueaza si selecteaza beneficiarii eligibili pentru acordarea categoriilor specifice de sprijin, conform procedurii interne de lucru a organizatiei;
  • informeaza si consiliaza beneficiarul si/sau familia acestuia asupra procesului de acordare ajutor;
  • monitorizeaza cazurile si inregistreaza progresele aparute in dezvoltarea beneficiarilor;
  • intocmeste planurile de interventie si rapoartele lunare pentru cazurile aflate in procesul de acordarea a serviciilor sociale;
  • participa la realizarea planurilor de actiune si propune masuri specifice in domeniul asistentei sociale;
  • realizeaza rapoarte lunare de activitate.

Cerinte:

  • studii superioare de profil – absolvent/a al/a Facultatii de Sociologie si Asistenta Sociala;
  • aviz de exercitare a profesiei de asistent social eliberat de Colegiul National al Asistentilor Sociali;
  • experienta de minim 1-2 ani in asistenta sociala (domeniul protectiei copilului);
  • cunostinte privind legislatia si standardele de lucru aplicabile in domeniul protectiei copilului;
  • abilitati de comunicare si relationare necesare in contactul cu beneficiarii - copii cu probleme grave de sanatate;
  • capacitatea de a lucra eficient in echipa;
  • cunostinte operare calculator: Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet;
  • cunostinte avansate de limba engleza.

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • posibilitatea de a lucra alaturi de echipa asociatiei pentru a oferi sprijin copiilor si tinerilor din Romania aflati in diferite situatii de risc;
  • un mediu de lucru flexibil si deschis;
  • multiple oportunitati de dezvoltare personala, training-uri de perfectionare interne si externe;
  • participarea la evenimentele organizate de asociatie sau la cele la care se primesc invitatii, in calitate de reprezentant.

Va rugam sa trimiteti pe adresa office@asociatiamame.com CV-ul dumneavoastra insotit de o scrisoare de intentie (1 pagina) in care sa specificati motivatia de a indeplini functia de asistent social in cadrul Asociatiei M.A.M.E., in beneficiul copiilor aflati in diferite situatii de risc. Termenul limita de depunere al CV-ului este data de 05 Octombrie 2018. Evaluarea cererilor primite se va face cu respectarea principiului confidentialitatii si al egalitatii de sanse. Va rugam sa aveti in vedere faptul ca doar persoanele selectate vor fi contactate si invitate la interviu.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30