gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunț angajare - Fundația Hope and Homes for Children România

Asistent social

Fundația Hope and Homes for Children România scoate la concurs postul de asistent social pentru biroul din București. Titularul/a postului de asistent social este subordonat Managerului Departamentului de Asistență Socială (localizat în Baia Mare, județul Maramureș).

Descrierea postului

- furnizarea de servicii de asistență socială beneficiarilor din București (Sectoarele 3, 4 și 6) aflați în evidența Fundației

Cerințe

  1. Diplomă de licență de asistent social și aviz de exercitare a profesiei de asistent social din partea Colegiului Național al Asistenților Sociali.
  2. Diplomă masterat în domeniu (constituie un avantaj)
  3. Capacitate de adaptare, flexibilitate în gândire, toleranță
  4. Disponibilitatea de a face deplasări în țară și străinătate, interacțiune pozitivă și muncă în echipă;
  5. Cunoștințe privind drepturile omului și drepturile copilului;
  6. Cunoștințe de limba engleză;
  7. Carnet de conducere categoria B;
  8. Competențe în utilizarea programelor Microsoft (Word, Excel, Powerpoint).

Responsabilități

  1. Evaluarea inițială și reevaluarea periodică a copiilor și tinerilor din centrele de plasament din cadrul proiectelor de dezinstituționalizare ale Fundației;
  2. Pregătirea emoțională a copiilor și tinerilor din centrele de plasament, activitate premergătoare mutării în serviciile alternative;
  3. Monitorizarea copiilor și tinerilor din serviciile deschise de Fundație;
  4. Consilierea individuală și de grup atât a copiilor și tinerilor cât și a familiilor acestora în cadrul programelor de prevenire, reintegrare și sprijin pentru tineri;
  5. Orientarea socio-profesională a tinerilor din cadrul programelor Fundației.

Oferim:

  1. Un mediu de lucru motivant, dinamic și multicultural care oferă premisele unei dezvoltări profesionale multilaterale;
  2. 21 de zile de concediu de odihnă / an
  3. Tichete de masă

CV-urile pot fi depuse la adresa office@hopeandhomes.ro până în data de 15 octombrie 2018, ora 16.00. Persoanele selectate în urma concursului de CV-uri, vor fi informate cu privire la data  desfășurării interviului.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30