gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare - Asistent Social

Candidatul ideal

Cerinte:

Diploma de licenta in domeniul asistentei sociale

Membru/a in Colegiul National al Asistentilor Sociali

Experienta de minim 2-5 ani pe un post similar

Cunostinte privind legislatia din domeniul asistentei sociale

Cunostinte MS Office - Word, Excel, Power Point, MS Outlook

Experienta de lucru in echipa

Cunoasterea limbii franceze/engleze reprezinta un atu

Profil:

Persoana responsabila, matura

Capacitate de organizare si planificare

Empatie cu beneficiarii programelor derulate de asociatie

Deschidere catre munca cu minoritati etnice

Capacitate de interrelationare si de adaptare la un mediu de lucru restrans

Persoana proactiva, intuitiva

Capacitate de a rezolva situatii nou aparute

Descrierea jobului

Evaluarea si selectarea beneficiarilor programelor derulate de asociatie: anchete sociale, evaluari initiale; realizarea planului personalizat de interventie si urmărirea evolutiei acestora

- Consilierea sociala si economica

- Consilierea pentru formare si reinsertie profesionala

- Raportari: elaborarea raportului lunar de activitate; actualizarea trimestriala a fişelor situaţiilor familiale; furnizarea informatiilor care servesc la pregatirea rapoartelor pentru sponsorii asociatiei

- Dezvoltarea relatiei cu administraţia locala: relationarea cu institutiile partenere in diferite proiecte ale asociatiei, intocmirea de conventii de colaborare

- Participarea la viaţa asociatiei: concerte, targuri, actiuni de stragere de fonduri, tabere, excursii sau alte activitati recreative

Descrierea companiei

Asociatia Valentina Romania are o experienta de peste 16 ani in servicii sociale, obiectul de activitate principal fiind prevenirea abandonului scolar si familial. Serviciile noastre sunt adresate familiilor cu venituri foarte reduse care locuiesc in cartierul Ferentari, sectorul 5, Bucuresti.

Asteptam CV-ul dumneavoastra si scrisoarea de motivatie pe adresa:

asociatia@valentina-romania.ro

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30