gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare - Fundatia Verita 4 All

Fundația Verita 4 All

Anunț de angajare

Postul: Asistent social

Localizare: București,  Școala Internațională Verita

Norma: 4 ore/zi, durata nedeterminată cu posibilitatea de a trece la program full time

Căutăm un om pasionat de dezvoltarea sănătoasă a copiilor din medii defavorizate prin educație socio-emoțională.

Responsabilități:

  • Se implică în organizarea de campanii de informare și promovare a importanței educației socio-emoționale
  • Contribuie la dezvoltarea și implementarea programelor de educație socio-emoțională în școli din medii defavorizate
  • Contribuie la întocmirea documentelor administrative necesare funcționării proiectului.
  • Oferă suport în activitatea de formare a educatorilor din școlile unde se va introduce programul de educație socio-emoțională
  • Organizează și participă la activități și evenimente educaționale socio-recreative cu și în folosul beneficiarilor
  • Respectă valorile și misiunea Fundației.
  • Raportări: elaborarea raportului lunar de activitate; furnizarea informațiilor care servesc la pregătirea rapoartelor pentru sponsori/donatori etc
  • Relaționarea cu instituțiile partenere în diferite proiecte ale fundației, întocmirea de convenții de colaborare și parteneriate, etc;
  • Coordonarea și supervizarea voluntarilor în program.

Cerințe:

  • Absolvent Facultatea de Asistență Socială. Aviz de exercitare a profesiei eliberat de colegiul Asistenților Sociali
  • Bună operare PC (Word, Excel, Power Point)
  • Cunoașterea limbii engleze – nivel superior
  • Abilități de comunicare și relaționare
  • Abilitatea de a prioritiza sarcinile și de a lucra în condiții de supervizare minimă
  • Experiență de voluntariat în domeniu sau domenii conexe;
  • Experiență de lucru în echipă și coordonarea voluntarilor.
  • Capacitate de organizare, planificare și coordonare;

Locație: Școala Internațională Verita
Program tip part-time, 4h/zi (11:00- 15:00 sau 12:00- 16:00)

Contact : Lila Vasilescu – Director fundație

Email:  lila.vasilescu@verita.ro

Telefon: 0723554488

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30