gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare - asistent social

Organizatia Umanitara Concordia angajeaza asistent social pentru proiectele din Ploiesti.

Candidatul ideal

- absolvent studii superioare in domeniul asistentei sociale;
- cunostinte riguroase in domeniul social;
- experienta in domeniu constituie un avantaj;
- abilitate de gestionare a situatiilor conflictuale, empatie si rabdare;
- capacitatea de a lucra în echipa.

Descrierea jobului

- intocmeste si instrumenteaza optim si corect dosarele beneficiarilor;
- planifica si organizeaza anchetele sociale in beneficiul copiilor;
- elaboreaza planul de interventie socială individualizata pentru fiecare beneficiari;
- colaboreaza cu alte institutii pentru clarificarea situatiei scolare, sociale si/sau juridice a beneficiarilor;
- mentine in permanenta raporturile profesionale cu DGASPC–urile de referinta.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 15.07.2019, la adresa de e-mail: roxana.teodorescu@concordia.org.ro.  Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Asistent Social.
Vor fi contactate numai persoanele care îndeplinesc cerințele menționate și sunt selecționate pentru interviu.
Pentru detalii suplimentare puteți suna la Roxana Teodorescu | Responsabil Resurse Umane | T +40 311 076981.

Descrierea companiei

CONCORDIA este o organizatie independenta, neguvernamentala si non-profit, cu un istoric de peste 28 de ani in Romania, care are ca misiune sustinerea si (re)integrarea sociala, familiala, scolara si profesionala a copiilor, tinerilor si familiilor aflate în dificultate, spre o viata independentă si autonoma.

Principalele servicii ale CONCORDIA asigura indeplinirea misiunii sale: ingrijire si educatie pentru copii si tineri in case de tip familial, educatie vocationala si formare profesionala, consiliere si orientare profesionala, locuinte protejate, ateliere pentru deprinderea abilitatilor de viata independenta, adapost de noapte, centru de zi pentru copii si servicii in comunitate. Proiectele noastre se deruleaza in Bucuresti, Ploiesti si Aricestii – Rahtivani, Judetul Prahova, si se adresează unui numar de peste 600 persoane în fiecare an.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30