gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare asistent social Asociatia “Valoarea Familiei”

Asociatia “Valoarea Familiei” angajează în cadrul unui centru de consiliere și sprijin pentru femeia în criză de sarcină, părinți și copii din Rădăuti:

ASISTENT SOCIAL

Cerințe:

  • Studii superioare în asistență socială;
  • Aviz de exercitare a profesiei eliberat de Colegiul National al Asistenţilor Sociali;
  • Minim 2 ani experiență în servicii sociale;
  • Experiență de lucru cu beneficiari mame și copii;
  • Abilități de lucru în echipă, atitudine proactivă
  • Capacitatea de a răspunde mai multor solicitări într-un timp scurt;
  • Permis de conducere;
  • Cunoștințe de PC nivel mediu ((Microsoft Office);

Responsabilități:

  • Evaluarea nevoilor beneficiarilor/situaţiei de dificultate în care aceştia se află
  • Selectie, evaluare, anchete sociale, intocmirea dosarelor beneficiarilor;
  • Întocmirea planului de intervenție pentru fiecare caz;
  • Consilierea in situatii de criza;
  • Consilierea privind drepturile, obligatiile si beneficiile sociale;
  • Monitorizarea si asistarea beneficiarilor pe teren;
  • Program de lucru: 8 h, L-V

Beneficii:

  • Formare profesională continuă într-un nou domeniu psiho-social – cel al crizei de sarcină, al consilierii femeii gravide;
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă unită și dedicată cauzei;
  • Salariu decent, alte beneficii

CV-ul si o Scrisoare de intentie trebuie trimise pe adresa sim.mihalescu@gmail.com până la data de 13 martie 2020. Candidatii selectati vor fi chemati la interviu.

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30