gala_excelentei.pngplati_online.pnginregistrare_cnasr.pngsucursale_teritoriale.pngreteaua_excelenta.pnglocuri_munca.png

Anunt angajare - asistent social - Asociația Caritas Alba Iulia

Asociația Caritas Alba Iulia, Departamentul Social angajează la Sîngeorgiu de Mureș la Centrul de zi pentru copii defavorizati ASISTENT SOCIAL cu 8 ore/zi.

Cautam o persoana care e capabil sa lucreze individual dar si in echipa si sa interactioneze - cu empatie si eficienta - cu toti membrii comunitatii.

Responsabilitati:

  • vizite la domiciliu,
  • consiliere individuala,
  • activitate de grup,
  • organizarea si coordonarea activitatilor tematice pentru copii, tineri și familiile lor,
  • munca administrativa,
  • colaborare cu colegii in raportarea proiectelor,
  • colaborare cu echipa multidisciplinara,
  • organizarea activitatilor preventive.

 E important ca noul coleg sa fie:

  • Responsabil, deschis si dornic sa invete permanent;
  • Proactiv, cu atitudine pozitiva si orientare catre gasirea de solutii;
  • Perseverent, organizat, riguros, persuasiv.

Studii:

  • Absolvent/a de studii superioare cu specializarea asistenta sociala
  • Aviz de exercitarea profesiei

Experienta:

  • Experienta este foarte apreciata, dar si tinerii absolventi incepatori, dornici si capabili sa invete repede, sunt invitati sa ne scrie.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV si scrisoare de intentie prin e-mail la adresa: jobs@caritas-ab.ro pana la data de 03.08.2020. Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Despre noi: Asociația Caritas Alba Iulia este cea mai mare organizație neguvernamentală socială din țară. În prezent suntem prezenți în 5 județe (Mureș, Harghita, Covasna, Alba și Hunedoara).

comisii_cooperative.pngcorpul_de_control.pngcomitetul_sectorial_sanatate_asistenta_sociala.pngfinanciar.png

registru_actualizat.png

Contact

Bucuresti, Str. Biserica Amzei, nr.29, et.3, sector 1, cod postal 010393

cnasr_qr.pngtel1: 0748 124 585
tel2: 021 317 51 25
fax1: 031 817 20 47
fax2: 021 317 24 30

e-mail: cnasr@cnasr.ro

Cont IBAN:
RO38 RZBR 0000 0600 1203 7312

Banca: Raiffeisen Bank,
Agentia Piata Romana Bucuresti

Cont IBAN:
RO56 RNCB 0075 0352 4057 0001

Banca: BCR
Unitatea BCR Unirea

Cod fiscal: 17400940

Program de relatii cu publicul:
luni-joi
orele 10.30-14.30